ВСЕУКРАИНСКАЯ ОБЩЕСТВЕННАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ

"АССОЦИАЦИЯ ИНВАЛИДОВ-СПИНАЛЬНИКОВ УКРАИНЫ"

Get Adobe Flash player

Последние коментарии

 • baner (1).jpg
 • baner (2).JPG
 • baner (3).JPG
 • baner (4).JPG
 • baner (5).JPG
 • baner (6).JPG
 • baner (7).JPG
 • baner (8).jpg
 • baner (9).jpg
 • baner (10).jpg
 • baner (11).jpg
 • baner (12).JPG
 • baner (13).JPG
 • baner (14).JPG
 • baner (15).JPG
 • baner (16).JPG
 • baner (17).JPG
 • baner (18).JPG
 • baner (19).JPG
 • baner (20).JPG

seminar 14 20 09 2016 (1)В Україні чисельність осіб з інвалідністю постійно збільшується. Зараз до них додалась велика кількість учасників АТО, які потребують професійної реабілітації, перекваліфікації та  працевлаштування. Це обумовлює необхідність створення на державному рівні ефективної системи їх професійної реабілітації та забезпечення соціальної інтеграції. Створення для осіб з інвалідністю умов для отримання нових спеціальностей та можливості влаштування на роботу надасть можливість бути конкурентоспроможними на ринку праці.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 Програма семінару «Освіта та професійна підготовка інвалідів – як розвиток людського потенціалу, запорука розвитку особистості та інтеграція  в суспільство», який проводився на базі ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», передбачала надати інформаційну допомогу про отримання нових спеціальностей відповідно потребам ринку праці та практичні навички для підвищення особистого потенціалу.

В Україні існує декілька реабілітаційних центрів, які займаються професійною реабілітацією, навчанням та перекваліфікацією осіб з інвалідністю. Представники трьох найбільш успішних та сучасних брали активну участь у проведенні семінару. Це – Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової професійної та медичної реабілітації інвалідів, Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля», Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж Вишгородський район Київської обл.).

seminar 14 20 09 2016 (6)Презентацію Львівського центру представив викладач – Дубельт Ольга Ярославівна, яка наочно показала основні напрямки діяльності Центру та можливості різньосторонньої реабілітації осіб з інвалідністю. Заснований учбовий заклад був в 2006 р., в ньому працюють висококваліфікаційні фахівці. Крім професійної реабілітації – навчання різним спеціальностям (30 спеціальностей), особи з інвалідністю увесь період навчання отримують відповідне медичну реабілітацію. Крім того, пацієнти мають можливість проходити психологічну реабілітацію, яка допомагає їм жити повноцінним життям після виходу із Центру. Навчання відбуваються в дві зміни, в одну із яких студент навчається, в другу – лікується. Умови адаптовані до різних нозологій, зокрема, для людей на візках пристосований цілий поверх, де можливо зручно вчитися, лікуватися і взагалі, з задоволенням жити. Центр співпрацює з Львівським центром зайнятості, який допомагає навченим особам працевлаштуватися. Найближчим часом Центр відкриває новий корпус. Планується запровадити нові сучасні спеціальності, зокрема, тестування та програмування комп’ютерних програм. У центрі також організоване дозвілля студентів: різнопланові вечірки, культмасові заходи, екскурсії тощо. Викладач запросила всіх присутніх семінару до співпраці з метою отримання нових сучасних спеціальностей, відповіла на запитання.

seminar 14 20 09 2016 (11)Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів представив викладач, начальник відділу з розробки та впровадження навчально-методичних і науково-дослідницьких програм – Маліновська Наталія Миколаївна. Був продемонстрований фільм про Центр, якому у цьому році виповнюється вже 15 років. Більш 3000 випускників навчалися у його стінах за цей період. Зараз викладацький колектив розробляє Методичний посібник для підприємців з числа осіб з інвалідністю, який стане допомогати особам практично реалізовувати свої мрії. Щодо умов життя у центрі, то на період навчання іншогородні студенти проживають в однокімнатних номерах, є також і двокімнатні, але зі всьома зручностями у номері. У центрі є басейн з підйомником, потужний спортзал. Колектив центру опановує всі новітні технології фізичної реабілітації. В останній час дуже підвищилась якість медичної та психологічної реабілітації завдяки зміні керівництва та влиття в колектив нових кадрів-професіоналів. Мета роботи центру – створити такі умови, щоб людина повірила в свої сили, у свій потенціал. Для цього потрібно бажання та мотивація. В даний час розробляються та вводяться нові спеціальності. Одне із напрямків реабілітаційної роботи у центрі – сприяння творчій розкритості особистості. Багато випускників центру після курсів вступають у ВУЗи, працевлаштовуються, займаються творчістю (пишуть вірші, оповідання, малюють картини тощо).

Учасник семінару – Міщук Лариса подякувати центру за його роботу, підкреслила необхідність існування таких центрів, які дають особам з інвалідністю надію та впевненість в собі. Так, закінчивши курси комп’ютерного набору у даному навчальному закладі, вона, згодом, відкрила свій інтерент-магазин, стала сучасною та успішною бізнес-леді. На що Голова Асоціації Марусевич І.М. відповів, це – головний результат, і підкреслив необхідність популізації реабілітаційних центрів серед населення.

seminar 14 20 09 2016 (18)Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» представили викладачі Сотнікова Галина Олексіївна та Волинець Людмила Вікторівна. Спочатку був продемонстрований фільм про цент, з якого учасники семінару дізнались про те, що зараз у центрі навчають 22 спеціальностям, постійно розробляються можливості навчання новим професіям. Викладачі розповіли про душевну атмосферу в центрі, про дуже дружний та професійний колектив. Центр – для нього не тільки робота, це – самореалізація, натхнення, рідний дім. Центр тісно співпрацює з Вінницьким центром зайнятості, який допомагає максимально працевлаштувати колишніх студентів. Умови життя прилаштовані для осіб з інвалідністю різних нозологій (ліфти, таблички тощо). Викладачами розробляються програми для застосування отриманих знань у подальшому житті. Всі студенти вчаться та живуть із задоволенням, всестороння реабілітація проходить через весь курс навчання. Вінниця – дуже гарне українське місто, це – друга Швейцарія, де хочеться вчитися і розвиватися все життя. Наприкінці презентації викладачі запросили всіх до центру, як на екскурсію, так і навчання, і запевнили всіх учасників заходу в корисності всіх знань, які надаються центром.

Після усіх виступів значна частина учасників семінару, зацікавлена у підвищенні свого професійного рівня, мали змогу особисто поспілкуватися з представниками навчальних закладів, отримати професійні рекомендації та реальні поради щодо можливості отримання освіти у центрах і подальшого працевлаштування.

seminar 14 20 09 2016 (30)seminar 14 20 09 2016 (31)seminar 14 20 09 2016 (32)

Після закінчення офіційної частини семінару було організовано виставку народних виробів, які привезли з собою учасники заходу. Кожному з майстрів було надано слово представитися, ознайомити із своїми роботами та розповісти про набутті досягнення. Свої роботи представили:

    Задорожня Ніна Олександрівна (м. Кривий Ріг) – вироби із солоного тіста, декупаж, флористичні композиції;

    Трухіна Тетяна Яківна (м. Бровари) – креативне рукоділля;

    Боштега Зінаїда Василівна, Курчат Лариса Дмитрівна (м.Чернівці) – вишиванки, в тому числі з використанням бісеру, вишиті картини;

    Капустян Наталія Іванівна (м. Черкаси) – вироби з бісеру та вишиванки;

    Герасимова Жанна Борисівна (м. Дніпродзержинськ) – вишиванки, вироби із кераміки, листівки, іграшки;

    Машлевська Любов Гуріївна (м.Кілія) – вишиванки;

    Губар Сергій Олександрович (Вишгородський р-н) – шкіряні чохли для ножів;

    Кафтан Валентина Романівна (м.Вознесенськ) – вироби з плетеного паперу;

    Ігнатова Валентина Іванівна (м.Нова-Одеса) – швейні вироби;

    Ярова Лариса Іванівна, Грунська Олена Іванівна, Дуденкова Наталя Василівна, Колеснікова Віра Михайлівна, Каліберда Галина Іванівна, Чернова Валентина Іванівна (м.Слов'янськ) – іграшки, сувеніри та інші вироби прикладного мистецтва.

seminar 14 20 09 2016 (49)seminar 14 20 09 2016 (44)seminar 14 20 09 2016 (36)

Для усіх бажаючих додатково були проведені традиційні численні майстер-класи, розкриті секрети майстерності та передані позитивні емоції від сумісної роботи над створенням нових виробів та набуттям навичків:

    Голубятникова Ольга Миколаївна (м. Словянськ) – кукли-мотанки;

    Бойчук Альона Ігорівна (м. Словянськ) – розпис кераміки;

    Пилипенко Ольга Юріївна (м. Дніпродзержинськ) – основи візажу та макіяжу;

    Ковальчук Ольга Миколаївна (м.Львів) – основи профілактичного масажу тіла.

Проведений захід показав корисність його проведення, про живий інтерес та зацікавленість всіх учасників семінару до нього. Отримані навики та досвід безперечно зроблять життя яскравіше та оптимістичніше всіх небайдужих до творчості та самореалізації.

 

Прес-служба ВГОАІСУ

Переводчик

Russian Bulgarian Czech English French German Italian Polish Ukrainian

Календарь

<< < Декабрь 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Информация