ВСЕУКРАИНСКАЯ ОБЩЕСТВЕННАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ

"АССОЦИАЦИЯ ИНВАЛИДОВ-СПИНАЛЬНИКОВ УКРАИНЫ"

Get Adobe Flash player

Последние коментарии

 • baner (1).jpg
 • baner (2).JPG
 • baner (3).JPG
 • baner (4).JPG
 • baner (5).JPG
 • baner (6).JPG
 • baner (7).JPG
 • baner (8).jpg
 • baner (9).jpg
 • baner (10).jpg
 • baner (11).jpg
 • baner (12).JPG
 • baner (13).JPG
 • baner (14).JPG
 • baner (15).JPG
 • baner (16).JPG
 • baner (17).JPG
 • baner (18).JPG
 • baner (19).JPG
 • baner (20).JPG

kuyalnik 12 06 2016 sport 2З метою обговорення питань щодо надання своєчасної та кваліфікованої допомогти людині, яка перенесла травму хребта або спинного мозку, або інше пошкодження опорно-рухового апарату, навчитись жити незалежно від сторонньої допомоги, і тим самим, покращити якість свого життя, а також психологічної підтримки та підготовки родичів хворого (окрема увагу на особливих пацієнтів – учасників АТО) ВГО «Асоціація інвалідів-спинальників України» на базі ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» в період з 08 по 12 червня поточного року був проведений семінар «Реалізація програми «Перший контакт» у медичних та реабілітаційних закладах».

Для участі в семінарі були запрошені представники Одеського обласного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів України.

kuyalnik 06 2016 (1)На початку зустрічі І.М. Марусевич, голова Асоціації, звернув увагу присутніх на важливість налагодження механізму відновлення хворого у медичних та  реабілітаційних закладах. У лікарнях хворому після травми надають первинну допомогу (ліки, проведення операцій тощо). Після першого етапу медичної допомоги травмованій людині необхідна допомога професійного лікаря-реабілітолога, дії якого направлені на відновлення втрачених функцій організму. Це дуже важливий етап, результатом якого є якість подальшого життя травмованої особи. Він відмітив існування проблеми у цій галузі, а саме, як свідчить практика, при проведенні реабілітаційних періодів з людьми, які мають спинальну травму та порушення функцій опорно-рухового апарату, в числі травмовані в АТО, катастрофічно відчувається відсутність кваліфікованих спеціалістів з відновлення порушених функцій організму. Для цих хворих термінова кваліфікаційна допомога є запорукою мати в майбутньому повноцінне життя. Відсутність такої допомоги, навпаки, призводить до довічної нерухомості, незворотних порушень як фізичного, так і соціального стану. Зараз така допомога має поодинокий характер. Спеціалістів з таким фахом дуже мало, діючі – це фахівці з самостійним закінченням спеціальних курсів або проходженням приватних практикумів. Слід зазначити, що професійна назва роботи «Лікар-реабілітолог» взагалі відсутністя в діючому Класифікаторі професій (КП).

З метою вирішення описаної проблеми та розробки можливих шляхів її вирішення, Асоціація надала пропозицію Міністру соціальної політики України Андрію Олексійовичу Реві організувати Круглий стіл з представниками Мінсоцполітики України, Мінохорони здоров’я України, Міносвіти і науки України, громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю.

kuyalnik 06 2016 (21)Були відмічені позитивні результати співпраці із новим керівництвом Мінсоцполітики України, а саме: включити облаштування виробничих будівель згідно існуючих державних будівельних норм доступності та безбар'єрного середовища до Переліку кваліфікаційних вимог підприємств–кандидатів усіх форм власності на виготовлення, поставку, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, затвердженого Положенням про Експертну комісію Мінсоцполітики України щодо встановлення відповідності кваліфікаційним вимогам підприємств–кандидатів усіх форм власності на виготовлення, поставку, ремонт технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, порядок її роботи.

На семінарі були обговорені питання та пропозиції щодо покращення якості технічних засобів пересування, у тому числі інвалідних візків та скутерів, та своєчасного сервісного обслуговування.

kuyalnik 06 2016 (3)Представник Новоодеського міського відокремленого підрозділу  ВГОАІСУ Ігнатова В.І. розповіла щодо проведеної роботи по збереженню міського протезного заводу та запропонувала усім присутнім в разі потреби звертатися особисто в орган соціального захисту населення або безпосередньо на підприємство для замовлення та отримання запчастин для інвалідних візків, у яких закінчився гарантійний строк, але не закінчився строк експлуатації.

Представники громадської організації «Слов'янське міське товариство інвалідів» позитивно висловились про діяльність Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства й особисто його директора Юрія Валентиновича Бондаренко. Даним підприємством обслуговуються люди з інвалідністю Донецької та Луганської областей. Крім того, воно працює в Харкові, Дніпропетровську та Києві. Був відмічений професіоналізм працівників підприємства які розуміють біль іншої людини, оскільки допомагають усім, хто потребує сторонньої допомоги. 

Марусевич І.М. підкреслив позитивний момент в роботі цього підприємства та його керівника. Таку роботу він назвав еталоном для всіх інших та висловив бажання письмово подякувати особисто Бондаренко Ю.В. за його внесок у вирішення проблем та поліпшення життя людей з інвалідністю в Україні.

Окремо було наголошено про вагомий внесок Київським науково-дослідним центром протезування, ортезування та реабілітації людей з особливими фізичними можливостями «Без обмежень» в покращення якості комплектуючих частин інвалідних візків та значне зниження їх собівартості, індивідуального підходу до виготовлення та ремонту протезних кінцівок, що неодноразово було підтверджено учасниками АТО.

kuyalnik 06 2016 (5)Головою Асоціації піднімалося одне з актуальних питань сучасності – медична реформа. Він розповів про скорочення у поліклініках та лікарнях штату лікарів, про неможливість у зв’язку з цим якісного обслуговування. Щодо спинальних хворих, яким першочергово необхідна допомога невропатолога, то у м.Києві та районних поліклініках відсутні досвідчені фахівці, а прийом у міських лікарнях далеко не задовольняє існуючих потреб. Якщо особа з інвалідністю мешкає у селищі або у селі, то взагалі допомога спеціаліста даного профілю взагалі може бути відсутня.

Вирішення існуючої проблеми – це страхова медицина з досвідченими лікарями, які б надавали кваліфікаційну та своєчасну допомогу хворим. В противному разі, у них виникала б необхідність відшкодування нанесеного людині збитку. Таким чином, ринок надання медичних послуг був би позбавлений зайвих людей.

kuyalnik 06 2016 (42)Для участі у заході був запрошений головний лікар санаторію – Никитушкіна Валентина Миколаївна, яка розповіла про відкриття нового відділення для спинальних хворих. Багато зусиль задля цього приклали керівник та медичний персонал та особи з інвалідністю з числа вимушених переселенців, які проживають у санаторії. Лікар висловила подяку всім юридичним та фізичним особам, які зробили свій внесок в цей проект. Розповіла про лікування хворих в санаторії, про їх фізичний стан на момент прибуття до оздоровчого закладу, про невідповідну підготовку хворих до лікування. Були відмічені курортні фактори Куяльника, які допомагають хворим почувати себе набагато краще: це еталонна грязь, чудотворна рапа, професійний медичний колектив. Окремовисловлена надія на співпрацю з Асоціацією в питанні відвідування інвалідами-спинальниками нового відділення за санаторно-курортними путівками, можливості проведення семінарів на базі курорту, а також надано можливість за бажанням учасників заходу прийняти участь у пробних процедурах у новому грязьовому відділенні.

Марусевич І.М. подякував головному лікарю за присутність на заході, надав високу оцінку професіоналізму медичного та обслуговуючого персоналу санаторію та висловив надію на подальшу активну співпрацю. Також він повідомив про створення найближчим часом на території санаторію майстерні для проведення ремонтів та обслуговування технічних засобів реабілітації осіб з інвалідністю, які проживають, відпочивають та проходять лікування.

kuyalnik 06 2016 (12) kuyalnik 06 2016 (9) kuyalnik 06 2016 (25)

 По закінченні зустрічі учасниками семінару був проведений моніторинг нових грязьових відділень санаторію та переобладнаних кімнат санітарно-гігієнічного обслуговування осіб із спинальною травмою. Разом із представниками Одеського обласного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів під керівництвом лікаря-кардіолога санаторію Петросяна Армена Петровича учасники ознайомилися з кабінетом грязьових компресів, рапними ваннами з гідромасажем, кабінетом очищення мікроклізмами, кабінетом застосування ректальних тампонів, відділенням внутрішнього випорожнення, які включають такі процедури, як грязьові тампони, очищувальні та лікарські клізми, висхідним душем, кабінетом ЛФК, роздягальнею, басейном з рапою та підйомником для спинальників, відділенням гідрокінезотерапії, трьома тренажерними залами тощо.

kuyalnik 06 2016 (34) kuyalnik 06 2016 (39) kuyalnik 06 2016 (38)

Учасниками моніторингу були відмічені позитивні зміни в оснащенні лікувальних приміщень, їх чистота та порядок. Висловили побажання про удосконалення роботи перевірених відділень з метою більшої зручності для хворих та результативності отриманих процедур.

kuyalnik 06 2016 (6)В рамках семінару була організована виставка підприємствами-постачальниками виробів для осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісел колісних. Свою продукцію представили:

 • Компанія «Фенікс-Медікал» - постачальник крісел колісних виключно європейських виробників;
 • Найбільший світовий концерн з виробництва технічних засобів реабілітації «INVACARE» (офіційний дистриб'ютор ТМ INVACARE в Україні ТОВ «Ваше здоров’я Трейдинг»);
 • Львівське ТОВ «Ортотехно» - представлена широка гама надійних та комфортних виробів для людей з обмеженими фізичними можливостями.

kuyalnik 06 2016 (7)Проведена виставка викликала велику зацікавленість учасників семінару. Всі бажаючі мали можливість безпосередньо поспілкуватися з представниками підприємств, провести тестування представлених крісел колісних і скутерів, надати питання та висловити пропозиції відносно експлуатації та ремонту виставкових варіантів.

Наприкінці семінару І.М. Марусевич наголосив: «Основне у питанні відновлення втрачених функцій організму – це людині не опускати руки, не втрачати надії, оптимізму на майбутнє, на можливість жити повноцінним життям, не зважаючи на отриману травму та зміни зі здоров’ям». Він назвав багато випадків, коли саме особи з інвалідністю, навчаючись жити по-новому, робили та роблять можливе та неможливе у своєму житті та у житті інших людей з аналогічними проблемами. І тому перший контакт – це запорука відновлення фізичного стану травмованої людини, це її віра внове повноцінне життя, її віра в себе.

 

Прес-служба ВГОАІСУ

Переводчик

Russian Bulgarian Czech English French German Italian Polish Ukrainian

Календарь

<< < Декабрь 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Информация